Misja

Szanowni Państwo!

Filmy tworzymy m.in. po to, by odkłamać historię… istniejemy już od 2006 roku. Wyprodukowaliśmy już kilkadziesiąt filmów, m.in. Andrzeja GajewskiegoAnny FerensEwy StankiewiczGrzegorza BraunaJoanny CzarneckiejMariusza MalinowskiegoRoberta KaczmarkaTadeusza ŚmiarowskiegoZbigniewa Kowalewskiego czy Łukasza Wylężałka.

Od początków swego istnienia Film Open Group ma dwa wielkie cele.

Pierwszy z nich dotyczy historii. Chcemy rzucić więcej światła na najnowszą historię świata i Polski – na okres, który chyba jak żaden inny jest zmitologizowany i fałszowany. Nasze filmy, a wśród nich przede wszystkim Grzegorza Brauna, Anny Ferens czy Roberta Kaczmarka pokazują, że wiele zastygłych twierdzeń potrzebuje oględnie mówiąc – reinterpretacji. Ale nie chcemy być antykwariuszami – interesuje nas również opis teraźniejszości. Tutaj prym wiodą produkcje Ewy Stankiewicz („Solidarni 2010”), czy najnowszy projekt będący właśnie w trakcie realizacji poświęcony powodzi w Polsce, która miała miejsce w 2010 roku.

Nasz drugi wielki cel dotyczy samej sztuki filmowej i systemu dystrybucji filmów w Polsce. Chcemy pokazać, że także dziś da się robić świetne filmy dokumentalne poświęcone historii – które wcale nie muszą trącić myszką, a idąc na kompromis z panującymi układami tracić siłę przekazu. Wreszcie które potrafią porywać także młode pokolenie Polaków! Więcej – chcemy by dyskusja na ten temat wreszcie z pokątnych rozmów przeniosła się na areopag i zawrzała. Mamy nadzieję, że owym areopagiem będzie ten portal.

Z tym też wiążą się nasze ambicje zmiany na rynku dystrybucji filmów. Od lat mamy problem z rozpowszechnianiem naszych produkcji. Dla jednych dystrybutorów są po prostu zbyt kontrowersyjne, dla innych – zbyt niszowe. Rozwiązania sytuacji upatrujemy w internetowej sprzedaży filmów, czemu także służyć ma nasz portal.

Jeżeli którykolwiek z powyżej opisanych celów jest Państwu bliski – wśród wielu form poparcia (do współtworzenia naszej internetowej społeczności, po kupowanie filmów) mogą nas Państwo również wspierać bezpośrednimi wpłatami. Im więcej uda nam się zgromadzić środków finansowych, tym więcej będziemy mogli przeznaczyć pieniędzy na budżety przeznaczane na produkcję filmów, a więc i ich jakość będzie lepsza, jak i samo działanie portalu i popularyzacja tej tematyki będzie szersza… nie mówiąc o większej skuteczności radzenia sobie z procesami sądowymi, które nas niestety nękają.

Mamy jednak świadomość, że sztuki wizualne to najskuteczniejsza forma komunikacji… dlatego jeśli nasze cele są Państwu bliskie – nasza oferta, to najbardziej opłacalna inwestycja w ich realizację! Razem uda nam się więcej!

Nasza misja

Filmy tworzymy m.in. po to, by odkłamać historię... istniejemy już od 2006 roku. Wyprodukowaliśmy już kilkadziesiąt filmów, m.in. Grzegorza Brauna czy Ewy Stankiewicz.

więcej

 

Newsletter

Jeżeli interesuje Państwa nasza działalność, lubią oglądać Państwo filmy, które kręcimy - prosimy zostawić swój adres e-mail! Zostańmy w kontakcie!